25 Ocak 2017

LOKMAN HEKİM SARIMSAK KÜRÜ VİDEOLU TARİFİ

Her tür hastalığa şifa olan sarımsak kürünü yayınlamak bana nasip oldu Elhamdülillah..bu kürü uygulayıpta fayda gördüğüm için bunu yayınlamayı kendime borç bildim ayrıca  sosyal medya da video uzun olduğundan yayınlayamadım ve sosyal medya dışında arama motorlarında bulunabilmesi için buradan yayınlamayı düşündüm.Kürün hazırlanmasını takip etmeniz için lütfen dikkatlice  izleyiniz:


Aşamalarıyla kür tarifi:1) Sarımsakları baş koçan halinde tek tek iyice yıkayınız.

2) Yıkanmış sarımsakları içine 1 su bardağı üzüm sirkesi ve 1 limonun suyunu sıkıp eklediğimiz  bir kova suda 12 saat ıslatıyoruz.                                                                                                          

3) 12 saat sirkeli limonlu suda beklettiğimiz sarımsakların suyunu süzüyoruz.Baş ve kabuklarına zarar vermeden taneleyerek tek tek dişlerine ayırıyoruz.                            

                                                                           
 4) Tanelediğimiz sarımsakları yeniden sadece su doldurup 12 saatte bu şekilde ıslatıyoruz.

                                                                         
5) Sarımsaklarımız soyulduktan sonra bir kapta hepsini karıştırarak harmanlıyoruz.bu şekilde bir kaç kişinin ayrı soyduğu sarımsaklar hepsi birlikte karışmış oluyor.

6) 1 er litrelik 3 kavanoza sarımsakları paylaştırıyoruz. her bir kavanoza 10 ar gram çekilmiş toz çörekotu ve 10ar gram çekilmiş toz keten tohumu ekliyoruz.

                                       7)  sonra ağzına kadar zeytinyağ ile dolduruyoruz.

8) Kapaklarını sıkıca kapatıp serin ve karanlık bir yerde 1 hafta bekletiyoruz. kapaklarını her gün sıkılıyoruz.Şifa olsun..